skip to Main Content

Hemen Bugün iletişime geçin

Sizlere daha kaliteli hizmet verebilmek için sizin görüşlerinize ihtiyacımız var. Lütfen bizimle ilgili görüşlerinizi memnuniyetinizi yada  sormak istediğiniz soru ve varsa sorunlarınızı bize aşağıdaki  mail form ile iletiniz alanında uzman personelimiz sizlere en kısa sürede geri dönüş yapacaktır

Bize Ulaşın

Email: info@sysasansor.com.tr
Telefon: +90 532 598 7323
Adres: Atatürk mh. Yıldız sk. No10/A Ünye / Ordu

  Lokasyonumuz

  +90 452 502 3675 +90 532 598 7323 info@sysasansor.com.tr Atatürk mh. Yıldız sk. No10/A Ünye / Ordu
  Yürüyen Merdivenler

  Yürüyen Merdivenler

  Yürüyen Merdiven Nedir? ve Kullanım Alanları Nelerdir?

  Yürüyen merdivenler, elektrik ile çalışan, merdiven basamakları devamlı olarak dönen, insanların merdiven çıkmadan bir üst kata çıkmasını ya da bir alt kata inmesini sağlayan bir sistemdir. Yürüyen merdivenler, asansörlere göre daha fazla insan taşıyabilirler. En çok alışveriş merkezleri, oteller, iş merkezleri, havaalanları, metro ve tren istasyonlarında yoğun olarak kullanılır.

  Satışını yapmış olduğumuz yürüyen merdivenlerde, standart tasarımlar kullanılmakta olup, yapının durumuna ve müşteri ihtiyacına göre özel tasarımlar yapılabilmektedir.

  Üretilen yürüyen merdivenlerin çelik konstrüksiyonlarında, kaynak çekmelerini ve ölçü hatalarını en aza indiren özel tasarım kalıp sayesinde, proses kontrollerinde hata yüzdesi sıfıra yakın olup bir çok ziyaretçiyi şaşırtmaktadır.

  Yürüyen merdivenin en önemli aksamlarından olan, alt ve üst istasyonlar özel kalıplarda standart olarak üretilmektedir. Kullanılan tüm istasyon rayları, soğuk çekme ve yüzeyleri konfor için temizlenmiştir. Tahrik sisteminde kullanılan tüm malzemeler, sertifikalı vasıflı çeliklerden seçilir. Ayrıca, tüm çelikler aşınmaya karşı sertleştirilmiştir. Seçilen rulmanlar ömür açısından diğer rulmanlardan çok üstündür bu da uzun yıllar merdivenin sorunsuz çalışmasını sağlar.

  Yürüyen merdivenin tasarımı sırasında en önemli unsur, ilgili standardından taviz vermeden binanın yapısına en uygun yürüyen merdiveni ortaya çıkarmaktır. Yürüyen merdivenlerde en önemli husus yolcu güvenliğidir. Tasarım aşamasında ilk ele alınan husus da budur.

  İlk keşif sonrasında elde edilen veriler doğrultusunda yürüyen merdivenin taşıyıcı karkasının üç boyutlu olarak tasarımı yapılır. Daha sonra, taşıyıcı karkas statik ve dinamik analizleri bilgisayar ortamında uygunluğu doğrulanır. Bu test sonucunda, bir problem tespit edilmezse karkasa diğer yürüyen merdiven ekipmanları yerleştirilir ve tam kapasitede çalışırken binaya gelebilecek yükler hesaplanır ve proje sahibine bildirilir. Bina ölçülerinden dolayı yürüyen merdivende standart dışı uygulama olduğunda 3 boyutlu tasarım çalışmasında gerekli kontroller yapılır. Gerektiğinde risk ekibi toplanarak, risk analizi prosesi uygulanır. Böylece maksimum emniyet ve müşteri memnuniyeti sağlanmış olur.

  Müşteri onayına takiben tüm imalat resimleri ve ürün reçeteleri üretime iletilir.
  Alışveriş merkezleri, pazar yerleri, büyük marketler gibi binalarda yangın yönetmelikleri gereği, yürüyen merdivenlere özel yangın tesisatları eklenebilmektedir. Projelendirilmesi profesyonel ekip tarafından, tesisatların montajı ve testleri yine konusunda uzman ekipler tarafından yapılır.

  Sahip olunan volkanizasyon teknolojisiyle, hemen her tür el bandını onarabilir ya da yenisini size sunabiliriz. Gerektiğinde montajını da yerinde yaparak siz müşterilerimizin isteklerine en iyi şekilde cevap vermeye çalışırız.

  Yürüyen merdivenlerde, enerji tasarrufu amacıyla özel hareket sensörleri yerleştirilmektedir.
  Kullanılan sensör, radar mantığıyla çalıştığı için fotosel gibi ışık yansımalarından etkilenmez.

  Yürüyen merdivenlerin dış kaplamaları Alucobond, Elektrostatik Boyalı, Cam ya da Paslanmaz kaplama olarak müşteri tercihine göre yapılır.

  YÜRÜYEN MERDİVENLERİN KUMANDA PANOLARI

  Yürüyen merdivenlerin kumanda panolarının üretimi, müşterinin talebi doğrultusunda belirtilen özelliklere uygun ve ilgili standartların gereğini yerine getirecek en ideal şekilde yapılmaktadır.

  Yürüyen merdivenlerin kumanda panolarında çalışma yoğunluğuna uyum ve yolcuların güvenliğini maksimum derecede sağlayacak kaliteli ve Avrupa menşeili malzeme kullanılmaktadır. PLC kontrollü olarak çalışan sistemlerin montajı ve kablolama işlemlerinin tamamı üretici firma tarafından yapılmaktadır.

  Üretim yapılan kumanda panolarında Siemens marka PLC kullanılmakta ve yazılımı üretici firma mühendisleri tarafından yazılmaktadır. Bu yazılım müşterilerin talepleri doğrultusunda şekillenebilmektedir.

  Yürüyen merdivenlerin kumanda panolarının üretimi safhasında, kumanda panosu prosesine uygun ara kontroller yapılarak kumanda panoları sorunsuz ve mükemmel hale getirilmektedir. Son şeklini alan kumanda panoları test standında son kalite kontrolü yapılarak montaja sunulmaktadır.

  Yürüyen merdivenlerde sisteme yön veren ve tüm kontrolleri yapan mekanizma olan kumanda panoları, Star / Delta ve değişken frekans kontrollü sistemler olmak üzere iki şekilde üretilmektedir. Frekans kontrollü sistemlerde yürüyen merdiven yolcu olmadığı durumda, yüksek hızdan sabit ve düşük bir hıza geçiş yaparak enerji tasarrufu sağlar.

  Monsarj Servis Asansörleri bakım tamir montaj işlerinizi profesyonel hizmet anlayışı ile 25 yıldır çözüme kavuşturuyoruz. Sizi de  mutlu müşteriler ailemiz içinde görmek isteriz bizlere iletişim sayfamız üzerinden  ulaşabilir  soru ve sorunlarınızı kendi alanında uzman personelimize aktara bilirsiniz

  Back To Top
  Call Now ButtonHemen Şimdi Teklif Alın